Фестиваль «ПрофFEST-2018» - свято робітничих професій

23 1Близько 2 тис. учасників - працівників та  учнів закладів професійно-технічної освіти, учнів-випускників шкіл, представників підприємств-замовників кадрів, галузевих профспілок і громадськості - зібрав традиційний обласний фестиваль робітничих професій «ПрофFEST-2018», який був проведений  23 травня 2018 року на Кіровоградщині.

Створити позитивний імідж  професійно-технічної  освіти області, донести до розуміння випускників шкіл та пересічних відвідувачів переваги кожної професії, яку можна отримати  у закладах професійно-технічної освіти, – такі завдання були реалізовані у ході фестивалю.

У парку культури та відпочинку «Ковалівський» м. Кропивницького заклади професійно-технічної освіти області презентували учням 9-11 класів розмаїття робітничих професій та можливості навчання за ними.

 

Як навчають у конкретному  навчальному закладі,   хто  навчає,  які умови  є для цього,  як організоване  дозвілля, соціально-побутові умови – все це старшокласники могли з’ясувати у ході живого спілкування з керівниками, майстрами виробничого навчання, учнями закладів професійно-технічної освіти. 

23 2Увагу учасників привертали результати технічної творчості учнів: моделі швейних виробів, вироби з дерева, ужитково-декоративні зварні вироби, вироби із підручного матеріалу, аксесуари для дому, вишиванки та ін.

Особливе зацікавлення викликало  проведення  майстер-класів. Відвідувачі  мали змогу навчитися готувати шоколадне фондю, з’єднувати поліпропіленові труби методом поліфузії та стик в стик, створювати барельєф із фактурної штукатурки, освоїти сучасні способи плетіння волосся,  макіяж, манікюр, оформлення виробів із тіста, оздоблення одягу та аксесуарів, опорядження поверхонь рідкими шпалерам, приготування корн-догів і смузі та багато іншого.      

Бажаючі могли пройти діагностування щодо вибору професії, яке проводили спеціалісти Кіровоградського регіонального центру зайнятості.       

З впевненістю можна сказати, що фестиваль, який об’єднав учнів, роботодавців та педагогів-професіоналів, дасть змогу випускникам шкіл визначитись у виборі професії, а всім причетним до підготовки кваліфікованих робітників - відкриє нові можливості співпраці.

23 3

23 4

23 5