Якщо ми не знаходимо спокою у собі,
безнадійно його шукати будь-де.
Ларошфуко

 

     15 1Комплекс економічних а також соціально-економічних проблем, пов’язаних з падінням престижу професії бібліотекарів, робить їх працю надзвичайно психоемоційно напруженою. Крім того, не секрет, що із збільшенням стажу роботи знижуються показники як фізичного, так і психічного здоров’я.Усі ці фактори здійснюють руйнівний вплив на емоційну сферу бібліотекаря.

Розуміючи це, навчально-методичний кабінет професійно-технічної освіти у Кіровоградській області 15 листопада 2018 року провів семінар для бібліотечних працівників, на якому розглянув проблему синдрому професійного вигорання.

Семінар мав за мету визначити причини й ознаки синдрому вигорання, обговорити ефективні шляхи його подолання;здійснювати профілактику стресів; допомогти учасникам розібратися у своїх власних життєвих поглядах; сприяти розумінню цінності та необхідності самопізнання, вихованню в собі професійної впевненості; формувати навички психогігієни у повсякденному житті.

У ході семінару учасники ознайомились з особливостями професійного та емоційного вигорання, отримали практичні рекомендації щодо розвитку   вмінь та навичок подолання негативних наслідків стресових ситуацій та взяли участь у тренінгових вправах, які сприяли їх емоційному розвантаженню.

Підводячи підсумки, учасники семінару зробили висновок, щонеобхідно постійно працювати над собою і вміти себе захищати у процесі взаємодії з іншими людьми, знаходити ресурси для активізації себе.

15 2