Покоління NEXT: соціальна адаптація, ідентифікація та інтеграція сучасного підлітка

4 1Кожне наступне покоління відрізняється від попереднього.  Центеніали  - покоління незвичайне. Вони можуть поєднувати речі, які, на перший погляд, здаються непоєднуваними: освіченість і гіперактивність, візуальне мислення і «вбудований адмінблок», любов до покупок і мінімалізму тощо. А ми, покоління Х, У, живемо разом з ними і навіть навчаємо та виховуємо їх. Який особливий підхід та мудре ставлення слід виробити нам у спілкуванні з поколінням NEXT? Відповідь на це та інші запитання шукали учасники семінару заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти, який відбувся 4 квітня 2019 року на базі Кропивницького вищого професійного училища.

 

У ході семінару учасники ознайомилися з особливостями покоління Z  (презентація «Прибульці з майбутнього – покоління NEXT»), розкрили поняття соціальної адаптації, ідентифікації та інтеграції сучасних підлітків (відео ролики, вправа «Бінго», завдання з використанням метафоричних карт), виробили рекомендації, які допоможуть сформувати новий стиль спілкування з поколінням NEXT.

Окрім того, заступники мали змогу відвідати виховну годину «Екостиль в житті нового покоління», яка показала можливості структурування виховного заходу таким чином, щоб зацікавити сучасного і підлітка, щоб він був активним учасником виховного процесу, використовуючи свої знання та можливості.

Підводячи підсумки, учасники семінару зробили висновок, що з поколінням Z потрібно розмовляти на рівних, як з дорослими. Вони очікують нормального діалогу і шанобливого ставлення до себе. Навчання та виховання «цифрового покоління» має нівелювати його негативні риси, допомагати долати труднощі, спричинені розбіжністю між цифровим середовищем і реальним життям.

4 2

4 3